poniedziałek, 24 stycznia 2011

Ze starego bloga: Nieobecni nie mają racji

czwartek, 22 marca 2007 22:44
 
Tymi słowami pragnę rozpocząć i powitać wszystkich Internautów, którzy zechcą odwiedzić tę stronkę i zapoznać się z moimi przemyśleniami.
Już od kilku miesięcy przybieram się do prowadzenia swego bloga. Pewnie bym zaczął już w styczniu, ale uświadomiłem sobie, iż prowadzenie takiego "pamiętnika" wymaga systematyczności wpisów, samodyscypliny no i tego, że ma się coś ciekawego do przekazania innym, którzy zechcą już poświęcić swój czas na zajrzenie tu. Najgorzej u mnie z tą systematycznością i samodyscypliną. No ale może uda się zmobilizować.
W dobie informatyzacji, bloog staje się kolejnym nośnikiem informacji, dzięki któremu można czynnie uczestniczyć w swoistej wojnie informacyjnej.
„Nieobecni nie mają racji..." ktoś kiedyś powiedział. Zostają ze swymi poglądami i racjami gdzieś na marginesie nie mając szans na ich wypowiedzenie, a tym bardziej dotarcie do szerszego grona odbiorców. Mam nadzieję, iż ten bloog dostarczy Czytelnikowi informacji, przemyśleń i pewnych prowokacji intelektualnych.
Biorąc udział w różnych spotkaniach w Polsce i za jej granicami spotykam wielu wartościowych ludzi i to już w podstawówkach i gimnazjach. Niestety jest to zazwyczaj jedno, dwa spotkania i rozstajemy się. Bardzo bym się cieszył gdyby ten blog stał się wirtualnym terenem spotkań, wymiany myśli, integracji, jak również tworzenia pewnych elit (w dobrym tego słowa znaczeniu), które w przyszłości umiały by zmieniać oblicze tej ziemi, zmieniać ku lepszemu. Zapraszam więc serdecznie do odwiedzania i komentowania zamieszczanych myśli.
Z życzliwością dla Wszystkich
Andrzej Wronka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz