poniedziałek, 21 maja 2012

780900000000 zł i rośnie...

Według oficjalnego komunikatu zadłużenie Polski wynosi 780900000000 zł i rośnie (myślę, ze wielu Czytelników ma problem z odczytaniem tej kwoty); niedługo pewnie będzie koło biliona złotych (tysiąca miliardów). W co poszły i idą te pieniądze...?
Cóż, już kilka tysięcy lat temu, żydom powiedziano: "Będziesz pożyczał wielu narodom, a sam od nikogo nie będziesz pożyczał; będziesz panował nad wielu narodami, a one nad tobą nie zapanują" (Pwt 15,6).
"Ty będziesz pożyczał wielu narodom, a sam u nikogo nie zaciągniesz pożyczki" (Pwt 28,12).
No i chyba najpiękniejszy fragment świadczący o tym, że inaczej traktuje się swoich, a inaczej "obcych", czyli gojostwo używając już nomenklatury uczonych autorów Talmudu. Co prawda Chrystus ukazał, że bliźnim jest nie tylko "swój", ale kto z lichwiarskiej i germańskiej finansjery przejmuje się tą nauką.
"Nie będziesz żądał od brata swego odsetek z pieniędzy, z żywności ani odsetek z czegokolwiek, co się pożycza na procent. Od obcego możesz się domagać, ale od brata nie będziesz żądał odsetek, aby ci Pan, Bóg twój, błogosławił we wszystkim, do czego rękę przyłożysz w ziemi, którą idziesz posiąść" (Pwt 23,20-21).
Czyj interes realizują "nasi" politycy?

2 komentarze:

 1. Z Ewangelii wg. św. Łukasza rozdział 6
  Wy natomiast miłujcie waszych nieprzyjaciół, czyńcie dobrze i pożyczajcie, niczego się za to nie spodziewając. A wasza nagroda będzie wielka, i będziecie synami Najwyższego; (...) Dawajcie, a będzie wam dane; miarę dobrą, natłoczoną, utrzęsioną i opływającą wsypią w zanadrza wasze. Odmierzą wam bowiem taką miarą, jaką wy mierzycie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Trzeba w końcu przestać pożyczać.
  Trzeba w końcu tworzyć własne pieniądze, a nie zadłużać się w bankach, których właściciele produkują pieniądze pożyczając je na procent.
  Dlaczego oni maja zarabiać na nas i posiąść wszystkie nasze dobra tylko dlatego, że ktoś dał im prawo tworzenia pieniędzy?
  Warto poczytać o kredycie społecznym np. na stronie www.michael.org.pl (w dziale archiwum różne artykuły)

  OdpowiedzUsuń