środa, 11 maja 2011

Prawda miażdży grossowe kłamstwa. Zapowiedź filmu SPRAWIEDLIWI z 1968 roku

W 1968 roku ukazał się film "Sprawiedliwi", który w świetle świadectw świadków i dokumentów ukazywał niezłomną postawę Polaków ratujących Żydów podczas II wojny światowej. Film jeden jedyny raz wyemitowany w TVP dostał "pułkownika", czyli leżenie na półce.
W najbliższym czasie rożnymi kanałami zechcemy go przypomnieć z uwspółcześnionym wstępem.
Zwiastun4 komentarze:

 1. Film niezły, tylko ten UBek Gontarz tu nie pasuje. Podobno rozwalał prawdziwych Polaków po wojnie w okolicach Krasnegostawu i Fajsławic http://www.google.pl/url?sa=t&source=web&cd=1&ved=0CBcQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.ipn.gov.pl%2Fdownload.php%3Fs%3D1%26id%3D12076&rct=j&q=gontarz%20Ryszard&ei=SjbMTbf9BIOWOo7RtOUH&usg=AFQjCNFmQX501LagsAbLkpJmct0eVafm2g&cad=rja

  OdpowiedzUsuń
 2. A co z filmem "Cena życia i śmierci" tego samego reżysera?

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam nadzieję, że uda mi się wiele więcej z twórczości R. Gontarza zdobyć i przedstawić. Wiele Jego prac do dziś nie może być upubliczniane w mediach. Pełna cenzura, której nie ma.

  OdpowiedzUsuń
 4. "Podobno" "prawdziwych Polaków" itd. Dlatego opluwa się tego człowieka bo w nawet najgorszych stalinowskich czasach stawał w obronie "prawdziwych Polaków" towarzysze jewreje do dziś tego zapomnieć nie mogą. Kochani jeśli nie dociera się do źródeł a tylko bazuje na opracowaniach "autorytetów" jesteśmy arcy łatwym obiektem do manipulacji.

  OdpowiedzUsuń